Witamy w nowej witrynie INSELTOM!!!

Uwaga na bankierów!!!

Jeśli ktoś chce analizować opłacalność inwestowania  w Odnawialne Źródła Energii (OZE), to nie warto słuchać bankierów. Oni nie sprzedają OZE, tylko produkty finansowe.

Warto uważnie przeczytać o ofercie Banku Ochrony Środowiska:

 http://www.ekonews.com.pl/pl/0,279,11609,ogrzejesz_dom_ekologicznie_kilka_tysiecy_zostanie_w_kieszeni.html

 Pan Prezes banku BOŚ tak podsumowuje korzyści ekonomiczne zainwestowania w ogrzewanie z pompą ciepła wraz z instalacja fotowoltaiczną:

 – Układ się nam bilansuje, nie potrzebujemy dodatkowo płacić za energię elektryczną do zasilenia pompy ciepła, czyli nie ponosimy kosztów ogrzewania .

Zadajmy Panu Prezesowi pytanie, skąd jego “bilansujący się” system grzewczy weźmie energię elektryczną dla pompy ciepła np. w mroźne zimowe noce?

Wiadomo – z sieci, gdzie dziś płacimy ok. 62 gr/kWh.

To kolejne pytanie: gdzie się podzieje energia elektryczna z instalacji fotowoltaicznej w letni, piękny, słoneczny dzień, kiedy nie potrzebujemy ciepła z pompy cieplnej (nie pracuje ona), my jesteśmy poza domem w pracy, a nasza przydomowa elektrownia PV pracuje pełna parą?

Wiadomo – oddamy do sieci po cenie ok. 20 gr/kWh (wg aktualnego projektu ustawy OZE).

Okresy maksymalnej aktywności elektrowni PV i zapotrzebowania na energię w gospodarstwie domowym pokrywają się w 15-30%.

Panie Prezesie – nic tu się nie będzie bilansować, poza zyskami banku z udzielonego kredytu! O bilansowaniu moglibyśmy mówić, gdyby zrównano ceny poboru energii z sieci i oddawania jej do sieci.

Tagged with:    

Related Articles

Kategorie wiadomości/wpisów

Dane INSELTOM

ul. Koczarska 51, 05-082 Stare Babice

+48 793 009 686

kontakt@inseltom.pl