Witamy w nowej witrynie INSELTOM!!!

Nowa funkcja, Turbo!

Miło nam poinformować, że wprowadziliśmy nową funkcję w sterowniku pompy cyrkulacyjnej ciepłej wody INSEL CWU-01. Jest ona zawarta we wszystkich wersjach oprogramowania sterownika począwszy od wersji 19. Wyszliśmy tym samym naprzeciw sugestiom niektórych naszych Klientów.

Funkcja nazywa się Turbo i polega na wydłużeniu czasu załączenia pompy cyrkulacyjnej po włączeniu zasilania sterownika lub wybudzeniu go po dłuższym czasie trwania w stanie uśpienia. Celem takiego działania jest jak najszybsze wygrzanie wody w rurach doprowadzających wodę do kranów, która przy długim czasie braku pracy cyrkulacji nadmiernie się wychładza. Wówczas praca sterownika w normalnych cyklach załączeń pompy (3 lub 5 min) może nie zapewnić rozprowadzenia ciepłej wody już w pierwszym cyklu. Czas wydłużonej pracy pompy w funkcji Turbo można programować lub funkcję całkowicie zablokować. Konkretne ustawienia należy dobrać samemu zależnie od specyfiki instalacji ciepłej wody. Nowy sterownik ma domyślnie włączoną funkcję turbo i jego cykl pracy fabrycznie jest taki, jak na rysunku poniżej. Warto zaznaczyć, że oprogramowaliśmy tą funkcję w inteligentny sposób – jeśli sterownik znajdował się w stanie “uśpienia” odpowiednio krótki czas, funkcja turbo po jego wybudzeniu albo się w ogóle nie włączy, albo czas pracy pompy będzie mniej wydłużony, bo zakładamy, że woda w rurach nie zdążyła się znacznie wychłodzić.

Dodatkowo począwszy od wersji wyposażonych w funkcję Turbo (wer. 19 i następne) zmieniono też warianty czasów kontroli obecności do “uśpienia” sterownika. Obecnie są to czasy 30, 45, 60 lub 75 min. Domyślnie ustawione jest 60 min.

Related Articles

Kategorie wiadomości/wpisów

Dane INSELTOM

ul. Koczarska 51, 05-082 Stare Babice

+48 793 009 686

kontakt@inseltom.pl