Witamy w nowej witrynie INSELTOM!!!

Alarmy i automatyka

Systemy alarmowe

INSELTOM tworzy rozwiązania dla Klienta prywatnego i firmy w obszarach takich jak systemy alarmowe, systemy kontroli dostępu, powiadamianie i monitoring oraz automatyka domowa.

Rodzaj współpracy z Klientem zależy od jego potrzeb i zaangażowania w tworzenie rozwiązań dla siebie i jest to:

 1. Projektowanie i bezpośrednie wykonywanie instalacji oraz jej programowanie.
 2. Wykonanie projektu i możliwe oprogramowanie sprzętu do samodzielnej instalacji przez użytkownika lub osoby przez niego samego wynajęte. W tym również wsparcie dokumentacyjne i techniczne.
 3. Sprzedaż sprzętu i urządzeń z branży, którą się zajmujemy.
 4. Realizacja gotowych projektów zleconych przez użytkowników prywatnych i firmy – w tym firmy ochroniarskie zajmujące się monitoringiem.

Posiadamy wszelkie niezbędne uprawnienia (w tym Licencja Zabezpieczenia Technicznego II stopnia wydana przez Komendę Stołeczną Policji) oraz szkolenia i dokumentację w zakresie rozwiązań technicznych, które stosujemy (między innymi sprzęt SATEL i JABLOTRON).

INSELTOM jest firmą, która stara się wyróżniać innowacyjnością i rzetelnością swoich prac. Klient zawsze otrzymuje dokładną i rzetelną dokumentację naszych prac i nigdy nie staje się naszym zakładnikiem dlatego, że “tylko my wiemy, co i jak u niego działa”.

Każdy zlecony nam projekt przebiega w kilku etapach. Poniżej wyszczególniono pełny cykl projektowy dla przypadku, gdy INSELTOM ma zleconą całość prac – projektowanie i wykonanie.

 1. Rozpoznanie wymagań Klienta, w tym wizja lokalna obiektu (domu, biura).
 2. Przedstawienie Klientowi oferty ze wstępnymi założeniami projektu (instalacji) i kalkulacją kosztów.
 3. Po akceptacji przez Klienta założeń wg pkt 2, podpisanie umowy określającej przede wszystkim zakres i wycenę prac, terminy wykonania i rozkład płatności za poszczególne etapy prac oraz warunki serwisu i gwarancji.
 4. Wykonanie projektu szczegółowego zawierającego plan instalacji, zestawienie i wycenę sprzętu oraz bilans prądowy zasilania. Przykładowy projekt można obejrzeć tutaj.
 5. Wykonanie okablowania.
 6. Instalacja, uruchomienie i oprogramowanie urządzeń – może być rozdzielone na kilka etapów zależnie od warunków i wymagań Klienta (np. podczas budowy domu).
 7. Równolegle w trakcie etapów 5 i 6 tworzona jest szczegółowa dokumentacja fotograficzna (przykład w galerii poniżej) lub wideo pokazująca faktyczny przebieg okablowania, sposób podłączeń itp. Oprogramowanie central alarmowych i innych modułów programowalnych jest archiwizowane na nośnikach elektronicznych i udostępniane Klientowi.
 8. Przekazanie gotowej instalacji, szkolenia użytkownika, przekazanie dokumentacji.

Fragment przykładowej dokumentacji fotograficznej:

 

Kategorie wiadomości/wpisów

Dane INSELTOM

ul. Koczarska 51, 05-082 Stare Babice

+48 793 009 686

kontakt@inseltom.pl