Witamy w nowej witrynie INSELTOM!!!

Programator czasowy – słów kilka

Praktycznie każdy powszechnie stosowany sieciowy programator czasowy ma podstawową funkcjonalność polegającą na załączeniu zasilania 230V w porach zaprogramowanych przez użytkownika. W wersji dla powszechnych zastosowań to urządzenie podłącza się do gniazda sieciowego, a z kolei sterowane urządzenie (np. zasilanie naszego sterownika)  podłącza się do gniazda w programatorze.

Najtańsze i najprostsze są programatory mechaniczne, gdzie na kołowej tarczy poprzez mechaniczne przesuwanie zapadek można ustawić pory dnia, kiedy programator ma załączać zasilanie, a kiedy wyłączać. Poza małą precyzją czasową działania, praktycznie w każdym programatorze tego typu można “zapisać” tylko jeden dobowy program – jednakowy dla każdego dnia tygodnia.

Programator czasowy OR-PRE-409Z tego względu o wiele lepszą precyzję działania oraz możliwości programowania zapewniają elektroniczne programatory, gdzie można ustawić kilka/kilkanaście programów czasowych i różnicować je w zależności od dnia tygodnia. Taki też, popularny programator posiadamy w ofercie w zestawie z naszym sterownikiem INSEL CWU-01.

Sposób pracy sterownika z programatorem czasowym opisaliśmy jakiś czas temu tutaj.

Proponowany model to OR-PRE-409 o dobrym ergonomicznym wykonaniu i zestawie funkcji programowania typowych dla tego typu urządzeń. Szczegóły można znaleźć w instrukcji obsługi.

Related Articles

Kategorie wiadomości/wpisów

Dane INSELTOM

ul. Koczarska 51, 05-082 Stare Babice

+48 793 009 686

kontakt@inseltom.pl