Witamy w nowej witrynie INSELTOM!!!

Fotowoltaika

FotowoltaikaFotowoltaika to w ogólnym zarysie dziedzina techniki zajmująca się przetwarzaniem energii słonecznej na energie elektryczną. W ostatnich latach fotowoltaika zyskuje coraz większe znaczenie praktyczne ze względu na postęp technologii, dzięki któremu energię elektryczną “ze słońca” możemy pozyskiwać coraz wydajniej. Sprzęt fotowoltaiczny stopniowo staje się tańszy i coraz bardziej efektywny w przetwarzaniu energii słonecznej w elektryczną. Do tego dochodzi światowy trend, a w Unii Europejskiej wręcz wymóg, aby określona część produkowanej energii pochodziła ze źródeł odnawialnych (skrótowo OZE – Odnawialne Źródła Energii). Fotowoltaika to właśnie jedna z form OZE.

INSELTOM rozwija ofertę związaną z fotowoltaiką, bo wszystko wskazuje na to, że już wkrótce znacząco wzrośnie zainteresowanie tą formą pozyskiwania energii. Stanie się tak dlatego, że w ramach polityki energetycznej Unii Europejskiej również Polska zobowiązana jest do osiągnięcia określonego udziału energii pozyskiwanej z OZE.

Wymienione wyżej możliwości technologiczne fotowoltaiki oraz powstające otoczenie prawne mogą stworzyć w Polsce całkiem nowe możliwości:

 1. Wytwarzanie energii elektrycznej “ze słońca” staje się dostępne dla “przeciętnego Kowalskiego”. Dla małych instalacji są jedynie minimalne wymagania projektowe i wykonawcze związane przede wszystkim z bezpieczeństwem.
 2. “Przeciętny Kowalski” będzie mógł wytwarzać prąd nie tylko na własny użytek, ale także będzie mógł sprzedać nadwyżki energii do zakładu energetycznego po cenie i na zasadach określonych w Ustawie o Odnawialnych Źródłach Energii – potocznie Ustawie OZE. Tym samym staje się nie tylko konsumentem energii, ale równocześnie producentem – tzw. prosumentem.
 3. Można budować farmy fotowoltaiczne nastawione wyłącznie na produkcję energii dla zakładu energetycznego. Wymagania instalacji i szczegóły rozliczeń będą zależeć od wielkości instalacji mierzonej maksymalną wytwarzaną mocą energii elektrycznej.

INSELTOM należy do sieci Autoryzowanych Dystrybutorów polskiego producenta modułów fotowoltaicznych On Sp z o.o.

Korzystamy zatem z bezpośredniego wsparcia zarówno w fazie projektowania, jak i realizacji inwestycji.

Zajmujemy się projektowaniem i wykonywaniem inwestycji związanych z instalacjami fotowoltaicznymi:

 1. Wykonywanie wstępnych i końcowych projektów instalacji.
 2. Analizy finansowe opłacalności inwestycji i optymalizacja struktury finansowania.
 3. Przygotowanie wniosków o wydanie warunków przyłączenia instalacji PV do sieci energetycznej i nadzór w procesie uzyskania warunków.
 4. Sprzedaż urządzeń i wykonywanie gotowych instalacji wg projektu.
 5. Obsługa serwisowa podczas eksploatacji elektrowni PV.

 Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu!

 • Mimo cały czas tworzonych jeszcze uregulowań prawnych, warto już teraz dokonać wstępnego rozeznania, co do możliwości instalacji elektrowni fotowoltaicznej w Państwa warunkach.
 • Nasze konsultacje i ocena wstępna są bezpłatne.
 • Wszelkie dalsze prace analityczne i przygotowawcze zawsze docelowo dołączamy do zakresu instalacji bez dodatkowych kosztów, jeśli tylko Państwo zlecą wykonanie projektu i całości instalacji właśnie nam.

Duża część Państwa może niewiele wiedzieć na temat fotowoltaiki, dlatego w treści tego działu zawarliśmy dużo informacji, które mają na celu krok po kroku wyjaśnić podstawowe zagadnienia z punktu widzenia Klienta – użytkownika instalacji fotowoltaicznych. Są one dostępne w Panelu Informacyjnym Fotowoltaiki.

Kategorie wiadomości/wpisów

Dane INSELTOM

ul. Koczarska 51, 05-082 Stare Babice

+48 793 009 686

kontakt@inseltom.pl