Witamy w nowej witrynie INSELTOM!!!

Czy opłaca się w ogóle kupić sterownik INSEL CWU?

Przy odrobinie chęci i wnikliwości każdy może sobie sam policzyć koszty związane z eksploatacją cyrkulacji ciepłej wody. “Ciepła woda w kranie” to komfort, który kosztuje i to całkiem nie mało. Już kilka lat temu zrobiliśmy szczegółowe pomiary i kalkulacje dla instalacji ciepłej wody w domu jednorodzinnym. Wynika z nich, że zastosowanie takiego sterownika, jak nasz przynosi oszczędności energii, a zatem kosztów, w takim stopniu, że zakup sterownika zwróci się w ciągu roku do dwóch lat – w zależności od specyfiki danej instalacji ciepłej wody i sposobu jej użytkowania.

Ostatnio weryfikowaliśmy na ile nasza kalkulacja sprzed kilku lat jest jeszcze aktualna pod względem cen energii. Ponieważ kilka lat temu ceny energii były wysokie, potem relatywnie nieco spadły, a teraz znowu wzrosły, to okazało się, że kalkulacja z tamtego czasu jest nadal aktualna i drobne różnice niewiele tu zmieniają.

Szczegóły pomiarów i kalkulacji odnośnie ekonomiki wykorzystania sterownika INSEL CWU-01 można znaleźć pozycji Ile można zaoszczędzić? w części menu o sterowniku.

Related Articles

Kategorie wiadomości/wpisów

Dane INSELTOM

ul. Koczarska 51, 05-082 Stare Babice

+48 793 009 686

kontakt@inseltom.pl